Muzyka Minionych Epok

Back to basics :)

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Muzyka Minionych Epok

Post autor: Robert »

Chcialbym stworzyc topic o muzyce z dawnych lat. Takichdawnych a dawnych :) Ja osobiscie uwielbiam retro :) W ogole lubie historie, kulture przodkow, klimat przeszlych lat ehhh :)

Na poczatek postac ANNY GERMAN. Nie wiem czy ktos kojarzy. Obok Violetty i Edyty Anna German to najlepszy wokal w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Repatriantka z ZSRR, kobieta-aniol, neiziemski wokal, przeurocza osobowosc, wielka diwa w krajach sowieckich, w Rosji popularniejsza niz u nas. Tam do dzisiaj o neij pamietaja, u nas zapomnieli :(
Wracajac z festiwalu w San Remo miala wypadek samochodowy, z ktorego cudem uszla zyciem, rekonwalescencja zabrala kilka lat. Zmarła ponad ćwierć wieku temu na raka.

http://www.annagerman.com/frst/pol/frameset_pol.htm - strona jej poswiecona

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_German - w wikipedii

http://www.youtube.com/watch?v=2G7dLQFr_bU - piosenka po rosyjsku na youtube. akurat srednio obrazuje jej mozliwosci wokalne ale nie znalazlem nic innego :(



Obrazek

Obrazek

w nastepnym odcinku: boska Viola :)[
Ostatnio zmieniony 16 sie 2006, 22:51 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: vanity »

ja nazwisko świetnie kojarzę, ale muzycznie - pustka. mówi mi coś, że znam jedną piosenkę, którą Niedźwiedz w Trójce puszczał, ale nie kojarzę tytułu ani nut w tej chwili. takie to dziwne moje mówienie, wiem, ale skoro tak bardzo kojarzę jej nazwisko z panem Markiem to z pewnością znam jakiś jej utwór.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Aro »

Dokładnie tak jak Vanity. Tyle o tej piosenkarce słyszałem, ale zupełnie nie znam jej muzyki.

Za to od dawna w moim domu słuchało się Anny Jantar. Kojarze większość jej piosenek które wychodziły na licznych składankach.
coctu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 376
Rejestracja: 15 maja 2006, 21:10
Lokalizacja: stolica pomorza zachodn.

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: coctu »

moi rodzice ja uwielbiali. nie nazywano jej "slowikiem z wroclawia"? chyba tak. glos miala rzeczywiscie fajny. :)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: grzechoo »

vanity pisze:ja nazwisko świetnie kojarzę, ale muzycznie - pustka
Skądś to znam :hellobaby:
Aro pisze:w moim domu słuchało się Anny Jantar
No ba, Annę lubię tzn jej piosenki, często słysząc ją słysze Kukulską a wiele osób mówi, ze nie ma podobnego głosu do matki, kiedys wujek w samochodzie puscił Janatr, w pierwszej chwili pomyślałem, że to Natalia
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Virtual Tom »

Muzyka Anny German kompletnie mi nie podchodzi, głos ładny, ale repertuar zbyt smętny, chociaz była oryginalna jak na swoje czasy. Najpierw cudem uszła z życiem z wypadku samochodowego we Włoszech, ale Bozia i tak się o nią upomniała, zbyt prędko, pozostawiła małego syneczka.

Mam też swoje typy co do tego, póki co proponuję kosmetyczną zmianę w temacie "Muzyka minionych epok", co Wy na to? :>
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Robert »

jestem za :P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: vanity »

grzechoo pisze:Aro napisał/a:
w moim domu słuchało się Anny Jantar

No ba, Annę lubię tzn jej piosenki, często słysząc ją słysze Kukulską a wiele osób mówi, ze nie ma podobnego głosu do matki, kiedys wujek w samochodzie puscił Janatr, w pierwszej chwili pomyślałem, że to Natalia
no właśnie. Jantar i German to dla nas starocie, ale ze względu na Natalię, i to co ona zrobiła z muzyką swojej mamy, mieliśmy przypominanie Jantar to tu to tam. a German to nigdzie chyba nie puszczają (może w radiowej jedynce, ale ja tego nie słucham). jedyna nadzieja to chyba w Wideotece (jeśli prezesunio nie wyrzucił).
generalnie to cięzkie czasy dla staroci. tak mnie teraz naszło, że fajnie jest w niektórych krajach, że stacje radiowe są tak różnorodne i jest ich tak wiele. dlaczego u nas tak trudno ze zrobieniem czegoś takiego? ale nie mówcie o internecie, tylko o falowym radio :D mam wrażenie jakby miejsca nie było "na linii" by komuś koncesje dawać....
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Virtual Tom »

Bo Annie Jantar zdecydowanie bliżej do muzyki rozrywkowej, tymczasem Anna German tworzyła muzykę bardziej poetycką. Porównywać "Tańczące Eurydyki" z "Tyle słońca w całym mieście" etc. po prostu nie można, German zaliczyłbym do grona takich jak Łucja Prus, Grechuta, Ewa Demarczyk.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: vanity »

Tom pisze:Bo Annie Jantar zdecydowanie bliżej do muzyki rozrywkowej, tymczasem Anna German tworzyła muzykę bardziej poetycką.
też racja :)
Tom pisze:Grechuta, Ewa Demarczyk.
tych kojarzę, także muzycznie
Tom pisze:Łucja Prus
a tej pani już nie :( tzn Nazwisko znam hehe jak przy German :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Aro »

Tom pisze:Porównywać "Tańczące Eurydyki" z "Tyle słońca w całym mieście" etc. po prostu nie można
Tomku, ale Anna Jantar miała nie tylko takie piosenki. Te które nie były grane w radiu różnią się od jej wielkich przebojów. Nie operuje niestety tytułami tych piosenek, ale bardzo duża część to smutne, chwilami refleksyjne piosenki.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2006, 23:02 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Robert »

w odroznieniu od Prus czy Demarczyk, nic nei ujmujac obu, German tobyl cud wokalistyki.
I Ania to nie tylko piosenka poetycka, tez duzo lzejsze utwory, zwlaszcza w repertuarze rosyjskim. Mam jej kilka plyt z najwiekszymi przebojami i czasem ocierala sie tez o jazz. A jej glos... no po prostu klasa sama w sobie :) jak wczesniej pisalem, Edyta i Violetta to jedyne, ktore moga sie z nai rownac :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Virtual Tom »

Łucja Prus zanim odeszła (tez mogła jeszcze sobie pożyć) była dośc aktywna, szczególnie w różnego rodzaju benefisach w TV itp. a jej najbardziej znana piosenka to chyba "Nic dwa razy" do Tekstu Szymborskiej
Łucja Prus urodziła się 25 maja 1942 roku w Białymstoku. Była piosenkarką o ciepłej barwie głosu, śpiewała głównie piosenki poetyckie, liryczne i nastrojowe. Uczęszczała do średniej szkoły muzycznej w Warszawie, następnie ukończyła Wydział Wokalny i Piosenkarski w warszawskiej ŚSM oraz Studio Piosenki PAA Pagart w roku 1962. Zadebiutowała wokalnie na konkursie zorganizowanym przez Polskie Radio, zdobywając II nagrodę. Po tym wydarzeniu nagrała pierwsze swoje piosenki do radiowego archiwum. Uczestniczyła w licznych estradowych programach poetyckich, udzielała się wokalnie w sztukach teatralnych („Dziady”), w programach telewizyjnych („Sonety krymskie”, „Listy śpiewające”), grała w filmach („Kochankowie z Marony”, „Rewizja osobista”, „Bilans kwartalny”, „Brzezina”) oraz w musicalu „Pan Zagłoba”. Występowała na festiwalach w Sopocie. W roku 1970 na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała wspólnie z Jackiem Zielińskim i zespołem Skaldowie nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „W żółtych płomieniach liści” oraz Złoty Mikrofon. Nagrodzonymi na opolskich festiwalach piosenkami są również utwory: „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Dookoła noc się stała”. Grała koncerty w Polsce i za granicą, w Anglii, Belgii, Francji, Bułgarii, Szwecji i byłym Związku Radzieckim, śpiewała również dla Polonii amerykańskiej. Współpracowała m.in.: z zespołem Skaldowie, z Wojciechem Młynarskim, Włodzimierzem Nahornym, Alicją Majewską i Jerzym Połomskim. Zmarła w Warszawie 3 lipca 2002 roku, zostając odznaczona pośmiertnie za całokształt swojej pracy - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Najpopularniejsze piosenki artystki to m.in.: „Walc szczęście”, „Dookoła noc się stała”, „Jej portret”, „Nie mam woli do zamęścia”, „Szedł chłopiec ze swoją dziewczyną”, „Jawność”, „Nic dwa razy się nie zdarza”, „W żółtych płomieniach liści”.

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2006-08-16, 23:05 ]
Robert pisze:w odroznieniu od Prus czy Demarczyk, nic nei ujmujac obu, German tobyl cud wokalistyki.
I Ania to nie tylko piosenka poetycka, tez duzo lzejsze utwory, zwlaszcza w repertuarze rosyjskim. Mam jej kilka plyt z najwiekszymi przebojami i czasem ocierala sie tez o jazz. A jej glos... no po prostu klasa sama w sobie :) jak wczesniej pisalem, Edyta i Violetta to jedyne, ktore moga sie z nai rownac :)
No właśnie głos ja wyróżniał, ale chodziło mi przede wszystkim o liryczność :)
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Robert »

i ja ta lirycznosc uwielbiam :)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Bob »

Ale wątek, dziękuję za pomyśł
German , Villas, Jantar, Trojanowska to wokalistki które mają w moim sercu szczególne miejsce.Inne postaci kobiecej wokalistyki to Ella, Sarah Vaughn/genialne i niepowtarzalne/, oczywiście Basia od zawsze i na wieki wieków!!!!, Anita baker, sade, Łobaszewska
Jesli chodzi o facetów Joe Cocker, Louis Armstrong,zwłaszcza nagrania z lat 80-90 tych, od zawsze Mietek Szczesniak , produkcje Quincy Jonsa z Back on the block/najczęście słuchana płyta 1989 roku/
Sting od zawsze ....
Na samym szczycie zawsze pozostanie Lisa Gerard zarówno z Dad Can dance jak i solowych projektach, Elisabeth Frazer....
Musialbym przejrzeć całą płytotekę żeby podzielić się emocjami z minionych epok, uffff
Ostatnio zmieniony 17 lis 2007, 10:24 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ